Biljke Mesozderke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biljke Mesozderke

Forum za ljubitelje Biljaka mesozderka
 
Engleska verzijaEngleska verzija  PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Biljke Mesozderke
Novosti
Trenutno nema novih vesti
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 13 dana Pet Mar 10, 2023 1:14 pm
Statistike
Imamo 57 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je qazxsw12

Naši korisnici su poslali ukupno 294 članaka u 60 teme
Facebook
Facebook grupa
Baneri

 

 Austrocylindropuntia subulata

Ići dole 
AutorPoruka
Jovo
Urednik
Urednik
Jovo


Broj poruka : 7
U.C.B.M. Poeni : 4859
V.I.P. Poeni : 2
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 31
Lokacija Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Austrocylindropuntia subulata Empty
PočaljiNaslov: Austrocylindropuntia subulata   Austrocylindropuntia subulata EmptyPet Jan 28, 2011 10:34 am

Ovaj kaktus je vrlo lak za gajenje i uz adekvatnu negu moze dostici visinu i od dva metra.Svojim rastom podseca na drvo.Biljci je tokom leta potrebno dosta direktnog sunca,najmanje 8 sati.Voli vise vode nego drugi kaktusi i leti se moze svakodnevno zalivati ako su temperature preko 25 stepeni.Izmedju dva zalivanja ostaviti zemlju da se prosusi,tj da se gornji sloj osusi,a to je po visokim temperaturama svakodnevno.Tokom letnjeg rasta pored bodlji biljka formira i posebnu vrstu ''listica'' koji biljci daju posebnu lepotu.Ti listici se tokom zime veoma tesko odrzavaju i biljka ih najcesce odbacuje,ali na prolece se ponovo formiraju na krajevima gde kaktus nastavlja da raste.

U jesen se polako smanjuje zalivanje i kaktus se priprema za zimovanje.Tokom zimovanja biljci je potrebna temperatura od 5 do 10 stepeni.Nikako ga ne stavljati u prostoriju gde je temperatura preko 15 stepeni jer ce doci do deformacije kaktusa i ruznog izgleda.Tokom zimskog mirovanja zalivati ga jednom mesecno,mada se ne mora ni zalivati do proleca.Najcesca napast tokom zime su vunaste vasi,njih tretirate insekticidima(odlicno se pokazao TONUS) ili alkoholom.U prolece,kada temperature krenu da rastu i kada se kaktus moze izbaciti napolje,vodite racuna da ga prvo iznesete u polusenku jer posle zimskog sna moze doci do opekotina zbog jakog sunca.U polusenci ga ostaviti nedelju dana a onda postepeno pojacavati kolicinu direktnog sunca.

Kaktus retko izbacuje pelcere ako ga mi ne ''nateramo'' na to,to se postize rezanjem vrhova,tada kaktus izbaci od 1. do 5 pelcera,a vrh se moze ponovo zasaditi i tako razmnoziti(potrebno je da ima vise od 5 cm).Kaktus vremenom stari i samim tim donji deo,koji se nalazi blizu zemlje,pocinje da dobija zutu,smedju i braon boju,kada se to desi nema razloga za brigu,to je sasvim normalno jer kaktus stari i samim tim stari donji deo,tj kaktus drveni.

Zemlju koju korisitm sam pravim,to je mesavina bastenkse zemlje(smonice) i stajskog djubriva,u odnosu 1:1.Iako mnogi koriste pesak,ja ga ne koristim,meni se,stavise,pokazalo da pesak samo smeta kaktusima i da zbog njega manje napreduju.

Autor: Jovanovic Jovan

Austrocylindropuntia subulata Cylindroputiasubulata
Nazad na vrh Ići dole
 
Austrocylindropuntia subulata
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Biljke Mesozderke :: Ostale biljke :: Sukulenti-
Skoči na: